Balaton

admin   14 września 2016   Możliwość komentowania Balaton została wyłączona

Pismo w sprawie pogłębienia zbiornika przeciwpożarowego w  Żabieńcu.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Chojnów, Pan Sławomir Mydłowski
05-532 Baniocha, ul. Klonowa 13

W dniu 17.04.2016 w imieniu mieszkańców Jastrzębia i Żabieńca zwróciłam się do Pana Nadleśniczego o wyasygnowanie środków na pogłębienie stawu przeciwpożarowego w Żabieńcu, który staraniem mieszkańców i Gminy Piaseczno został przekształcony w teren rekreacyjny o nazwie BALATON.

Otrzymałam ustne zapewnienie od Pana Zastępcy, iż Nadleśnictwo zbada problem i w zależności od przeprowadzonych ekspertyz podejmie działania. Do dziś nie dostałam informacji, jakie są ustalenia. Rozmawiałam telefonicznie w tej sprawie, ale rzecz była w toku.  Proszę o informację, jaka decyzja zapadła w sprawie doprowadzenia wody do „Balatonu”. Za rok kończy się dzierżawa tego terenu i być może trzeba będzie się zastanowić nad pytaniem co dalej.

Mam nadzieję, iż Pan Nadleśniczy doceni naszą dotychczasową troskę o ten teren i spowoduje, iż nadal będzie on pełnił swoją funkcję. Byłoby szkoda gdyby wrócił on do poprzedniej postaci wysypiska śmieci.

Z poważaniem

Sołtys Wanda Jakubiszyn

 

treść pisma z 17.04.2016 r.

Szanowny Panie Nadleśniczy,

W imieniu mieszkańców Jastrzębia i Żabieńca zwracam się do Pana Nadleśniczego o wyasygnowanie środków na pogłębienie stawu przeciwpożarowego w Żabieńcu, który staraniem mieszkańców i Gminy Piaseczno został przekształcony w teren rekreacyjny o nazwie BALATON. Teren ten w takiej postaci funkcjonuje już od trzech lat i jako miejscowa społeczność udowodniliśmy, iż dbamy o jego wygląd i funkcjonalność. Niestety na skutek warunków pogodowych Balaton jest prawie bez wody i przez to traci na swojej atrakcyjności. Faktem też jest, iż przez parenaście lat dno zbiornika znacznie się podniosło. Na jesieni zeszłego roku Balaton wzbogacił się o wyspę usypaną przez Nadleśnictwo, za co serdecznie dziękujemy. Wokół wyspy powstała rynna wypełniona wodą, jest to więc dowód na to, iż usuwając z dna Balatonu warstwę mułu nagromadzonego przez lata znów pojawi się woda. Starsi mieszkańcy twierdzą wręcz iż było tam kiedyś źródełko. Mam świadomość, iż jest to dość kosztowne przedsięwzięcie jako sołectwo jesteśmy gotowi w pewnych ramach partycypować w kosztach.

Mam nadzieję, iż Pan Nadleśniczy doceni nasze starania i spowoduje, iż teren ten nadal będzie pełnił swoją funkcję. Byłoby szkoda gdyby wrócił  on do poprzedniej postaci wysypiska śmieci.

Z poważaniem

Sołtys Wanda Jakubiszyn