Chodnika nie będzie !

Drodzy Mieszkańcy Jastrzębia,

Z przykrością muszę poinformować, iż wniosek do budżetu gminy dot. budowy chodnika wzdłuż ul. Ptaków Leśnych nie został uwzględniony w przyszłorocznym budżecie. Powodem jest ogólny brak środków, ale także postawa niektórych mieszkańców ul. Ptaków Leśnych, którzy zniweczyli starania ogółu protestując, a to przeciwko chodnikowi, a to przeciwko ścieżce rowerowej. W tych okolicznościach gmina ochoczo odstąpiła od tego zadania, bo ma wiele innych wydatków i zadań gdzie nie ma oporu mieszkańców. Konkretnie oznacza to, iż studium do projektu chodnika utraci swoją ważność w przyszłym roku a kosztowało 50 000 zł z naszych podatków. W sumie chodnik, który nie powstał kosztował już nas wszystkich około 450 000 zł.

Wielokrotnie usiłowałam wytłumaczyć mieszkańcom, że gmina nie jest zainteresowana budową naszego chodnika i aby go mieć musimy o niego walczyć, a nie dać się prosić. W tych okolicznościach nie jestem w stanie określić czy w najbliższej pięciolatce coś da się zrobić, bo jak radni gminy, którzy decydują o budżecie gminy słyszą o chodniku w Jastrzębiu to mówią, że przecież mieszkańcy nie chcą chodnika i zmarnowali już takie pieniądze. Mam nadzieję, że wszyscy ci mieszkańcy, którzy powodowani własnymi interesami doprowadzili do zmarnowania takich społecznych środków kiedyś zmienią zdanie.

Wanda Jakubiszyn
Sołtys

One thought on “Chodnika nie będzie !

  1. Piotr Pietrzak

    Działanie niektórych sąsiadów tak ochoczo protestującym przeciwko budowie chodnika i ścieżki rowerowej można nazwać wyłącznie warcholstwem. Może warto byłoby publicznie ich napiętnować? A może pójdą po rozum do głowy jak zdarzy się jakaś tragedia na Ptaków Leśnych? W normalnej rzeczywistości grupka frustratów nie miałaby prawa głosu, u nas niestety wciąż są brani pod uwagę. Myślę sobie, że warto o nich pamiętać w szczególności w momencie podziału kolejnych sołeckich funduszy.

Comments are closed.