Dobre wieści

admin   7 września 2017   Możliwość komentowania Dobre wieści została wyłączona

Chciałam podzielić się paroma dobrymi informacjami:

1.Otóż udało się zainstalować oświetlenie ulicy Porannej Bryzy a do końca roku lampy otrzymają jeszcze dwie ulice a mianowicie: ul.Polnych Traw i Leśnych Ziół.

2.Otrzymałam też od urzędników z gminy zapewnienie, iż w październiku a najpóźniej w listopadzie br. nakładkę asfaltową otrzymają ulice Kukułcza i Jaskółcza.

3.Postulat o uruchomieniu linii autobusowej L 24 w odwrotną stronę też nie został odrzucony.
Z rozmowy z radnym Adamem Marciniakiem i, który walczy o nasze interesy panem Bogdanem Kowalczykiem z gminy dowiedziałam się, że są duże szanse powodzenia, ale dopiero od marca przyszłego roku, bo wówczas odbędą się negocjacje z nowym operatorem lin autobusowej. Jednak już teraz zostały wytyczone przystanki. Właściciele odpowiednich posesji wyrazili zgodę, aby przed ich ogrodzeniem umieścić przystanek. Chwała im za to, bo nie wszyscy, których prosiłam o zgodę byli tak chętni.

4.Na terenie rekreacyjnym Balaton nadleśnictwo na moją prośbę zainstalowało szlaban uniemożliwiający wjazd samochodem i nielegalne pozbywanie się odpadów budowlanych i śmieci.

Na koniec chciałam wystosować apel, aby właściciele posesji usuwali wszystkie gałęzie i zarośla wzdłuż swoich ogrodzeń zwłaszcza na wąskich ulicach. Po pierwsze należy to do ich obowiązków a po drugie wystające rośliny zawężają i tak bardzo wąskie ulice i utrudniają przejazd.

Sołtys

Wanda Jakubiszyn