Informacja po zebraniu sołeckim

Maciej   23 września 2019   Możliwość komentowania Informacja po zebraniu sołeckim została wyłączona

Szanowni Sąsiedzi,

Bardzo wszystkim dziękuję za uczestnictwo w zebraniu sołeckim. Cieszy mnie to, że w natłoku codziennych spraw znaleźliście czas na konstruktywną dyskusję o naszym budżecie. Dziękuję za wszystkie propozycje zmian i komentarze.

😊

Pamiętajmy, nie ma złych pomysłów, po prostu nie wszystkie znajdą poparcie u większości zebranych. Im więcej koncepcji, tym więcej możliwości wyboru. Czasem wręcz trzeba dać szansę na „dojrzewanie” .

Dla tych, którzy nie byli na zebraniu krótkie podsumowanie:

1.            Budżet 2019 – środki z nierozstrzygniętego konkursu fotograficznego przesuwamy na honoraria za warsztaty/imprezy dla mieszkańców

2.            Budżet 2020 – przedstawiamy do urzędu gminy następującą propozycję podziału środków:

a.            konserwacja odwodnienia (rowy) – 25 000 zł

b.            opłata za utrzymanie spokoju i porządku nad Balatonem – 1 682 zł

c.            naprawa dróg nieutwardzonych – 10 000 zł

d.            warsztaty dla mieszkańców i imprezy sołeckie – 6 000 zł

3.            Tłuczeń będzie dostarczony za ok.2tyg na następujące ulice: Graniczna, Zimorodka, Jastrzębska (poza posesją 4), Jesiennych liści, Platanów

4.            O tym, czy potrzebne są kolejne szykany na ul. Ptaków leśnych zdecydujemy po tym jak zaczną funkcjonować pierwsze dwie (urząd twierdzi, że zostaną zamontowane jeszcze w tym roku)

5.            Mamy problem z czystością powietrza (szczególnie przy ulicy Zimorodka). Zwracajmy uwagę na to czym palimy w piecach/kominkach. Ceną jest tutaj nasze życie i zdrowie.

6.            Zorientuję się czy jest możliwe (1) odkupienie gruntu na którym znajduje się kapliczka, (2) montaż barierek przy ul. Ptaków leśnych wzdłuż rowów (3) zakupienie kolejnej czujki czystości powietrza. Jeżeli takie działania będą mogły być sfinansowane z budżetu sołeckiego będziemy nad nimi dyskutować (głosować) w przyszłości.

😊

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam 

Wasza sołtys,

Barbara Więckowska