Nowy Sołtys

admin   12 września 2019   Możliwość komentowania Nowy Sołtys została wyłączona

Szanowna Sąsiadko/Sąsiedzie

Na zebraniu wiejskim 28 sierpnia społeczność naszej wsi powierzyła mi stanowisko sołtysa. Chciałabym się przedstawić gdyż nie wszyscy byli obecni podczas wyborów.


Kim jestem? Nazywam się Barbara Więckowska i mam 41 lat. Wraz z mężem, 3-ką dzieci, psem, kotem i 5 rodzinami pszczelimi od 8 ponad lat mieszkam przy ul. Jesiennych liści. Na co dzień pracuję w Szkole Głównej Handlowej, gdzie wykładam ubezpieczenia. W swojej karierze zawodowej zawsze skupiałam się na łączeniu nauki z praktyką. Pracowałam m.in. dla zakładów ubezpieczeń, Banku Światowego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia, NFZ. Żeby jednak zmieniać świat należy zacząć od środowiska lokalnego.

Nie ukrywam, że bycie sołtysem jest dla mnie nowym polem działalności i się stresuję (oj bardzo..). Znam się głównie na finansach i ekonomii, gorzej z tematami technicznymi jak np. rowy melioracyjne. Liczę jednak, że po to jesteśmy społecznością lokalną, osobami z różnymi kompetencjami i różnym doświadczeniem życiowym, abyśmy wspólnymi siłami mogli dbać o nasze środowisko życia (jest to przecież niezmiernie ważne). Tylko razem możemy osiągnąć więcej!

A teraz kilka słów o komunikacji. Wszelkie ważne informacje będziecie mogli Państwo, jak zwykle, znaleźć w gablotach informacyjnych oraz na naszej stronie www (www.nasze-jastrzebie.info). Równolegle będziemy, razem z Maćkiem Rydlem (dziękuję Macieju za wsparcie techniczne), działać na nowoutworzonej stronie sołectwa na Facebooku (Społeczność Sołectwa Jastrzębie). Równocześnie, aby zdynamizować komunikację, osoby, które na zebraniach zostawią swoje numery telefonów komórkowych, będą otrzymywały najważniejsze powiadomienia za pomocą sms. Może łatwiej będzie wówczas pomóc w zakupach osobie chorej, zwołać spontaniczne ognisko, zorganizować wyjście do kina czy na łyżwy ??.

Wasza sołtys,
Barbara Więckowska