Petycja do b. burmistrza Putkiewicza ws. linii L24

Jastrzębie, 7.10.2019

dr hab. n. ekon. Barbara Więckowska

Sołtys wsi Jastrzębie

ul. Jesiennych liści 4

05-500 Jastrzębie

                                                                                                            Szanowny Pan

                                                                                                            Daniel Putkiewicz

                                                                                                            Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

                                                                                                            w miejscu

Dotyczy: postulatu przywrócenia rozkładu jazdy L24

Szanowny Panie Burmistrzu!

Reprezentując interesy mieszkańców wsi Jastrzębie zwracam się z postulatem o jak najszybsze przywrócenie godzin jazdy autobusu L24 przez naszą miejscowość, w szczególności godziny 7.11-7.17.  Wyrażam duże oburzenie faktem jednostronnej, bez konsultacji z mieszkańcami, zmiany trasy linii L24 bez uwzględnienia interesów mieszkańców (postulowaliśmy o autobus w drugą stronę a nie wydłużenie czasu dotarcia do Piaseczna i utrudnienia w dojeździe do centrum miasta) oraz następnie zmiany rozkładu jazdy w dniu 6 listopada (rozkład obowiązywał przez 5 dni!).

Wprowadzone zmiany ustalenia godzin odjazdu z naszej miejscowości na godz.7.45 uniemożliwiają dotarcie naszych dzieci do szkół m.in.: Szkoła Podstawowa nr1 ul. Świętojanka, Liceum im. Pileckiego ul. Chyliczkowska, Zespołu Szkół nr 1 ul. Szpitalna, Technikum ul. Chyliczkowska  oraz osób pracujących od godz. 8.00 w Piasecznie. Z tego względu postuluję jak na wstępie: przywrócenie czasu przejazdu przez wieś w godz.7.11-7.17 w kierunku Piaseczna. Rozkład który był od 1 października w pełni pozwalał uczniom dojechać do każdej ze szkół  w Piasecznie.

Nie może być tak, że wyjeżdżając rano do pracy trzeba sprawdzać rozkład jady aby ocenić czy dziecko dostanie się do szkoły na czas, czy też my się spóźnimy bo musimy je zawieźć do szkoły. Takie działania całkowicie dezorganizują życie zawodowe, o nauce nie wspomnę. Dodatkowo, zwracam się o przywrócenie oznaczenia „przystanek” przy ul. Zimorodka. Z niewiadomych przyczyn został on (fizycznie) usunięty, mimo, iż nadal figuruje w rozkładzie jazdy.

Panie Burmistrzu, wnoszę o spowodowanie podjęcia działań w trybie niezwłocznym albowiem obecnie nasze dzieci i młodzież nie są w stanie od dwóch dni dojechać do szkół na godz. 8.00.

                                                                                                            W imieniu mieszkańców Jastrzębia,

dr hab. n. ekon. Barbara Więckowska

Sołtys wsi Jastrzębie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *