Rycerze w Jastrzębiu

Drodzy Mieszkańcy !

Mamy przyjemność zaprosić na imprezę plenerową pod nazwą „RYCERZE W JASTRZĘBIU”, która odbędzie się  25  czerwca  (sobota) o  godz. 17.00 (nowy termin !) w Jastrzębiu na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic: Ptaków Leśnych i Platanowej (nieopodal Domu Weselnego „ Maria”).

rycerzeW programie:
– pokaz walki rycerskiej w pełnych zbrojach,
– pokaz średniowiecznej szermierki na miecze,
– pokaz strzelania z łuku średniowiecznego do tarczy i nauka dla chętnych,
– warsztaty szermierki dla Jastrzębiaków,
– nauka tańca średniowiecznego,
– przymierzanie elementów strojów średniowiecznych i zbroi rycerskiej,
– zabawy plebejskie,
– konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

Restauracja Zawrotnica  przygotuje średniowieczne potrawy, których będziemy mogli spróbować za symboliczną opłatą. Dla dzieci zostanie ustawiony dmuchany zamek – zjeżdżalnia. Będą też stragany, na których będzie można zakupić zabawki i słodycze.

Zachęcamy do pojawienia się w stylizowanych strojach średniowiecznych gdyż odbędzie się konkurs na najlepiej ubrane pacholęcie i najszykowniejszą mieszczkę. Liczymy na Państwa kreatywność i poczucie humoru.

Urządzimy też kącik wymiany informacji, gdzie każdy, kto ma coś do oddania, sprzedania, wymiany lub czegoś potrzebuje albo coś potrafi może zamieścić na tablicy, którą przygotujemy. Prosimy o ewentualne ogłoszenia na karteczkach, które przypniemy.

Zachęcamy też do korzystania z naszej wiejskiej strony internetowej, gdzie są aktualne informacje i użyteczne telefony. Adres naszej strony: www.nasze-jastrzebie.info/kontakty

Liczymy, iż mimo meczu piłki nożnej i popularnych imienin pojawią się Państwo na naszej imprezie.

Sołtys i Rada Sołecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *