Tłuczeń

admin   5 czerwca 2018   Możliwość komentowania Tłuczeń została wyłączona

Pismo do Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno

dot. dostawy tłucznia na ulice w Jastrzębiu

W imieniu mieszkańców Jastrzębia zwracam się z uprzejmą prośbą o dostawę 500 ton tłucznia, który zostanie wykorzystany na przestrzeni całego roku na naprawę następujących ulic w Jastrzębiu:

 1. Jastrzębska
 2. Polnych Traw
 3. Leśnych Ziół
 4. Świerszcza także od strony ulicy Granicznej
 5. Kawałek nieutwardzonej ulicy Wierzbowej
 6. Sezamkowa
 7. Zimorodka
 8. Sikoreczki
 9. Porannej Bryzy
 10. Czarnego Bociana
 11. Zielony Gaj
 12. Ptaków Leśnych 10-12 abcd
 13. Ptaków Leśnych posesja 39
 14. Ulica bez nazwy odchodząca od Ptaków Leśnych dojazdowa do nowych domów.
 15. Graniczna

Wiosną równiarka wyrównała część ulic, więc nie ma potrzeby wykorzystania całej przydzielonej ilości kruszywa w chwili obecnej.  Aktualnie potrzebuję około 150-200 ton na naprawę nawierzchni. Reszta będzie potrzebna jesienią. We wsi nie ma miejsca gdzie można by kruszywo składować. Co roku zarówno dostawa kruszywa jak i równanie ulic odbywają się w pierwszej połowie roku. W drugiej gmina nie przewiduje ani nowych dostaw ani ponownego równania nawierzchni, tak więc kruszywo musi leżeć do późnej jesieni. Niestety tłuczeń zmagazynowany na poboczach ulic jest rozkradany.

Zwracam się więc z wnioskiem, aby dostawa kruszywa do Jastrzębia odbywała się w dwóch turach: cześć zostanie wykorzystana na wiosnę, a pozostała składowana razem z tłuczniem na inne potrzeby gminy byłaby do mojej dyspozycji jesienią, kiedy ze środków funduszu sołeckiego przeprowadzam naprawę nawierzchni.  Względnie, aby dostawy kruszywa i równanie dróg odbywały się naprzemiennie. Jeśli na wiosnę gmina równa drogi, to dostawy kruszywa powinny być na jesieni.

 

Z poważaniem,
Sołtys wsi Jastrzębie