Tłuczeń – pismo do Burmistrza

admin   10 października 2017   Możliwość komentowania Tłuczeń – pismo do Burmistrza została wyłączona

Jastrzębie, 9.10.2017 r.

DOT: Dostawy tłucznia dla Jastrzębia

Szanowny Panie Burmistrzu.

W imieniu mieszkańców Jastrzębia zwracam się z uprzejmą prośbą o wydanie zgody na dostawę 75 ton tłucznia dla wsi Jastrzębie. Na wiosnę złożyłam zapotrzebowanie na 500 ton otrzymałam 150 ton, które zmagazynowałam na poboczach poszczególnych ulic gdyż we wsi nie ma miejsca gdzie można by go składować.

Co roku zarówno dostawa kruszywa jak i równanie ulic odbywają się w pierwszej połowie roku. W drugiej gmina nie przewiduje ani nowych dostaw ani ponownego równania nawierzchni, tak więc kruszywo musi leżeć do późnej jesieni. Niestety połowa tej i tak niewystarczającej ilości tłucznia zmagazynowanego na poboczach ulic została ukradziona.

W tej sytuacji naprawa nawierzchni dróg w Jastrzębiu we własnym zakresie jest prawie niemożliwa. Zwracam się więc o dodatkową dostawę choćby trzech ciężarówek tłucznia a na przyszłość z wnioskiem, aby albo dostawy albo równanie dróg odbywały się naprzemiennie. Jeśli na wiosnę gmina równa drogi to dostawy kruszywa powinny być na jesieni. Pragnę nadmienić, iż większość dróg w Jastrzębiu jest nieutwardzona i obecnie w katastrofalnym stanie. Mieszkańcy liczą, iż Pan Burmistrz nie dopuści do tego aby ten stan dróg utrzymał się do wiosny przyszłego roku i tłuczeń trafi do naszej wsi.

z poważaniem

Sołtys wsi Jastrzębie